lewitacja-w-lawendowym-ogrodzie

Lewitacja – w parapsychologii zdolność do swobodnego unoszenia własnego ciała dzięki sile woli. Zjawisko lewitacji nie jest udowodnione naukowo, dlatego jest zaliczane do pseudonauki.
Podczas dzisiejszej sesji w ogrodzie lawendowym udawadniamy, że zjawisko jest jak najbardziej prawdziwe i pojawia się podczas intensywnej inhalacji lawendą. Oto fotograficzny dowód.
Ale pomijając te „naukowe” wywody rodem z Wikipedii, sesja była bardzo udana. Wcześnie rano w lawendowym ogrodzie była lekka rosa a powietrze było rześkie. Cudowny zapach lawendy umila pracę. Przed wschodem słońca światło jest niezwykle miękkie i korzystne. Obrazy nie mają ostrych cieni a atmosfera sprawia wrażenie baśniowej.
Podczas pracy nie obyło bez wielu prób aby uzyskać efekt lewitacji. Sztuczka jest dość prosta i często można znaleść poradniki jak efekt unoszenia zrealizować na zdjęciach. Niemniej wymuszona pozycja czasem może być niezbyt wygodna a przecież efekt ma być naturalny i swobodny. Podczas sesji przydaje się osoba do pomocy. Często trzeba wykonać lekkie prace typu poprawa sukienki, przytrzymanie blendy czy statywu.
Sesję zrealizowaliśmy na polach lawendy w Ostrowie. Nie jest to bardzo przestrzenny i płaski teren, ale w dobrym stopniu wystarcza do wykonania ciekawych zdjęć.